1102 پرینتر تک کاره لیزری سیاه سفید


DESKJET 1102 PRINTER
چاپگر تک کاره لیزری سیاه وسفید
نوع کاربری
خانگی

سایز کاغذ
A4,A5,A6, B5

حداقل سایز پرینت
147x211mm

حداکثر سایز پرینت
216x356 mm

DPI کیفیت چاپ مشکی
600*600

DPI کیفیت چاپ رنگی
-

حداکثر حافظه
2mb

مشکیA4 چاپ در دقیقه
18 برگ

رنگیA4 چاپ در دقیقه
-

حداقل وزن کاغذ
60 gr

حداکثر وزن کاغذ
163gr

حداکثر وزن کاغذعکس
-

ظرفیت چاپ در ماه
5000 برگ

نوع کارتریج
CE285A
:مشخصات کلی
A4,A5,A6,B5:پرینتر چاپ لیزری تک کاره سایز چاپ
Paper,laser, plain, photo,rough,vellum,نوع کاغذ قابل استفاد ه : پاکت نامه,کارت پستال,لیبل
ظرفیت سینی کاغذ: 150 برگ
چاپ:تک رنگ لیزری سیاه وسفید/ حداکثر سرعت چاپ سیاه وسفید: 18 صفحه در دقیقه / رزولوشن چاپ:600*600 / توان کار ماهانه: 5000برگ
85A سایر مشخصات:
کارتریج: تونر به شماره
USB 2.0:پورتDESKJET 1102PRINTER
مدل جدید پرینترلیزری تک کاره سیاه وسفید شرکت اچ پی از سری تولیدات پرینتر سطح مبتدی است که توانایی ارایه‌ی کیفیت عالی به همراه سرعت بالا را داراست. این پرینتر مناسب استفاده های اداری و شرکتی و خانگی می‌باشد و به راحتی می‌توان آن را در شبکه به اشتراک گذاشت.
ابعاد این پرینتر طوری طراحی شده است تا در فضاهای که بتوان براحتی از ان استفاده کرد. سینی های تغذیه‌ی کاغذاین پرینتر طوری طراحی شده است تا در صورت نبود نیاز در سرجای خود بسته شود. سینی جلویی پرینتر1102 قابلیت جای دادن 150 برگ کاغذ را در خود دارد. در قسمت بالای آن نیز سینی دیگری بیرون می‌آید که قابلیت پشتیبانی از 10 برگ کاغذ با ابعاد دیگر را دارد.
پنل بالایی این پرینتر از پلاستیک مشکی مات ساخته شده و این در حالی است که اطراف آن به رنگ براق می‌باشد. این در حالی است که در قسمت سمت چپ یک کنترل پنل نیز می‌شود
قرارداده شده است تا در عین راحتی کار با این پرینتر از امکانات ان نیز لذت ببرید usb2.0 بر روی بدنه‌ی این پرینترمحل پورت
.دسترسی به کارتریج این پرینتر بسیار ساده است کافی است کاور بالای را بلند نمایید وکارتریج ان را جهت شارژ یا تعمییر بیرون اورید ضمنا این تنها کارتریج این دستگاه می‌باشد که توانایی پشتیبانی از چاپ 1600 صفحه پیش از تعویض را دارد.
را گرد هم اورده است/ XP,VISTA,7,OSX10.4/شرکت اچ پی به همراه این پرینتر درایورهای 32 و 64 بیت برای سازگاری با ویندوز
برای دانلود روی سایت شرکت اچ پی قرار داده شده است LINUXهم چنین درایور
شرکت اچ پی ادعا می‌کند که این پرینتر توانایی چاپ 18 صفحه در دقیقه را دارد که برای پرینتر لیزری تک کاره سیاه وسفید این رده عالی است هرچند که در رقابت با پرینتر 2035 که 30 صفحه در دقیقه پرینت می کند در جایگاه پایین تری قرار دارد.در ازمایشی که ما خود روی این پرینتر انجام دادیم حدودا 85 در صد ادعای شرکت اچ پی به وقوع پیوست نتایج ازمایش به این شرح است
تست پرینت 5 صفحه ، 27 ثانیه به طول انجامید که برابر با چیزی در حدود 11.1 صفحه در دقیقه است. ولی افزایش کاغذ جهت پرینت ا به 20 صفحه باعث شد که بتوانیم به سرعت 15.8 صفحه در دقیقه برسیم که این چیزی در حدود 85 درصد سرعت ادعایی اچ پی است. در تست 5 صفحه پرینت متن و گرافیک به سرعت 13 صفحه در دقیقه رسیدیم. اما عکسی با ابعاد 15 در 15بر روی یک صفحه‌ی حدود 10 ثانیه به طول انجامید. این عکس در بالاترین رزولوشن این پرینتر یعنی600*600 چاپ شد.این سرعت برای پرینتری در سطح مبتدی خیلی خوب هستند و نسبت به پرینترهای 2525 و 1915 شرکت سامسونگ عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهد.
صحبت درباره‌ی کیفیت پرینترهای لیزری تک کاره سیاه وسفید مدرن کمی دشوار است چرا که بسیاری تولید کنندگان در تولیدات خود به کیفیت های خیلی خوب و نظیراین دست پرینترها هم دست یافته اند. متن در فونت های معمولی و استاندارد( 10 تا 12) با رنگ مشکی عمیق هستند. این کیفیت برای مواردی که به این منظور ساخته شده کاملا کافی می‌باشد.چاپ رنگ خاکستری هم با کیفیت مطلوبی انجام می‌گیرد. این پرینتر برای چاپ تک رنگ سیاه سفیدکارهای گرافیکی کاملا مناسب می‌باشد. حتی چاپ عکس نیز با این پرینتر با کیفیت خوبی صورت می‌گیرد. دست کم بر روی عکس،خطوط وباندهای تاریک و روشن دیده نمی شود. این باندها را می‌توان در خروجی پرینترهای لیزری ارزان قیمت تر مشاهده کرد. جزئیات در قسمت های مشکی عکس هم به خوبی دیده می‌شوند. کارتریج های این پرینتر نسبتا گران قیمت هستند.
در مورد پرینتر1102 وایرلس دار در کل باید گفت که به عنوان یک پرینتر لیزری تک کاره سیاه وسفید در سطح مبتدی عملکرد و ویژگی های مطلوبی را ارایه می‌دهد. جای کمی را بر روی میز اشغال می‌کند و سرعت و کیفیت چاپ خیلی خوبی هم دارد. هرچند که ممکن است هزینه‌ی نگهداری و کارتریج آن کمی بیشتر از سایر پرینترها باشد.

:مزایا کلی پرینتر 1102
ارایه‌ی کیفیت و سرعت چاپ مطلوب
طراحی و کیفیت ساخت خوب
قیمت مناسب

:معایب کلی پرینتر 1102
هزینه‌ی کارتریج ممکن است نسبت به سایر پرینترها کمی بالاتر باشد