ایا میدانید تفاوت انواع کارتریج چیست؟

در مقدمه باید گفت کارتریج به مواد مصرفی پرینترها گفته میشود که یا بصورت تونر میباشد که به آن لیزری گفته میشود و یا بصورت جوهر افشان، که میخواهیم درمورد راه های شناسایی کارتریج ها توضیح دهیم.


:hpراه های شناسایی کارتریج های لیزری
برای شناسایی کارتریج های اورجینال چند راه وجود دارد.
در مرحله اول شناسایی فیزیکی کالا میباشد کارتریج فابریک چند نشانه دارد اولین نشانه وجود هولوگرام آن میباشد که بصورت اتمی میباشد که در نمونه های چینی این هولوگرام بصورت برچسب میباشد و اگر سعی به جدا کردن آن از کارتن بکنید به راحتی بطور سالم همانند یک برچسب پلاستیکی میتوانید از روی کارتن کارتریج آنرا جدا کنید.شما میتوانید برای اطمینان خاطر شماره روی هولوگرام را در این سایت چک نمایید.

www.hp.com

راه شناسایی بعدی که باید دقت داشته باشید این است که سریال پشت جعبه با کاست کارتریج مطابقت داشته باشد چون در بعضی موارد کارتن کارتریج اورجینال بوده و کاست آن طرح میباشدشایان ذکر است که کمپانی اچ پی هر چند وقت تغییراتی هم در کارتن و هم در کاست کارتریج برای جلوگیری از جعل آن انجام میدهد که انشاالله در آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.

:راه های شناسایی کارتریج جوهرافشان اورجینال اچ پی
در کارتریج های جوهر افشان هم تقریبا باید به همان نکات فوق دقت شود برای شناسایی بهتر به تصاویر دقت نمایید

به نمونه هلوگرامهای چینی توجه کنید چون بسیار شبیه به اورجینال میباشند. حتما جدا شدن از کارتن را در آنها تست نمایید.


انواع هولوگرام اچ پی:تفاوت انواع کارتریج های طرح چینی

در ایران بازار فروش مواد مصرفی پرینترها بسیار گسترده است بسیاری از فروشندگان و وارد کنندگان این کالاها علامت گارانتی مخصوص به خود را دارند و معمولا با گارانتی این محصول اعتماد به نفس ویژه ایی به کاربران خود میدهندولیکن اکثرا از داخل کارتن بی خبرند که آیا واقعا علامت گارانتی روی کاست کارتریج موجود است یا خیر که بعضا اختلافاتی در این زمینه به وجود می آید.این قبیل کارتریج ها در بازار زیاد است که ارزان ترین کارتریج در کشور چین میباشد واکثر تجار ایرانی همین کارتریج را خریداری میکنند.
مشخصه این کارتریج ها این است که در کاست آنها هیچ نام و نشانی نیست و یک لیبل روی آن است که در ایران چسبانده شده است. در کارتریج های طرح چینی درجه یک مشخصاتی وجود دارد که در نمونه های دیگر این مشخصات وجود ندارد مشخصه اصلی این کارتریج ها یکی بودن سریال و تاریخ کارتریج و کارتن که بصورت حک شده میباشد باید توجه داشت که برخی از کارتریج ها چینی نا مرغوب با مهر داغ شده روی کاست سریال یکی شده اند که کاملا مشهودمیباشد.مشخصه بعدی کشور سازنده میباشد که باید روی کاست حک وبا جعبه آن یکی بوده باشد

تفاوت اصلی کارتریج درجه 1 چینی با بقیه کارتریج های چینی و شارژی در کیفیت چاپ و تعداد برگ چاپی آن میباشد در ضمن باید توجه داشت که نمونه های کارتریج های نامرغوب آسیب رسان به دستگاه پرینتر میباشند و به برد پرینتر دستگاه پرینتر آسیب میرسانند مصرف برق مصرفی را بالا برده و باعث نواسانات برق در پرینتر میشوند.
کارتریج های طرح چینی درجه 1 باید 3 مشخصه داشته باشد.

یکی بودن سریال و تاریخ کارتن و کارتریج.بصورت حک شده .A
قید شدن کشور سازنده کارتریج.B
مشخصات کارتریج بصورت لیبل نبوده و حک شده باشد.C

!!اگر میخواهید تفاوت انواع کارتریج را بدانید مطالب زیر را حتما بخوانید

برای شناخت کارتریج اورجینال قبلا توضیح داده شده است ولی بخاطر تحریمها و افزایش قیمت دلار خرید کارتریج اورجینال در بعضی مدلهای لیزری مرقوم به صرفه نمیباشد.
گستردگی کارتریجهای طرح در بازار ایران بسیار زیاد است بطوری که افرادی هم که سالها تجربه خرید و فروش کارتریج را دارند گاها دچار اشتباه میشوند, در بازار ایران مدلهای مختلف کارتریج از نظر کیفیت وجود دارد اما چگونه باید تشخیص داد که چه کارتریجی با کیفیت درجه 1 میباشد گاها پیش آمده که کارتریجی خریداری شده ولی کیفیت آن بسیار پایین بوده و تعداد برگ چاپی آن نیز همینطور بوده . در این بخش میخواهیم تفاوتهای کارتریج طرح درجه 1 با بقیه کارتریجها را بگوییم. کارتریج طرح درجه 1 باید تمامی مشخصات کارتن و کاست آن یکی بوده (تاریخ-لوگو-سریال نامبر-شماره فنی)و بصورت حک شده باشد نه برچسب.
کارتریج های چینی که بصورت خام و بدون کارتن وارد میشوند.

برچسب هایی که روی کارتریج های چینی چسبانده میشود.به عکس نمونه کارتریج طرح فابریک توجه کنید که تمامی مشخصات کارتریج و کارتن یکی میباشد بصورت حک شده نه برچسب(سریال نامبر-تاریخ-لوگو-شماره فنی)نمونه طرح با لیبل


نمونه طرح درجه 1حک شده