sharpsharpsharp

تاریخچه شرکت شارپ

شرکت شارپ یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولید کنندگان ژاپنی کالاهای مصرفی است. بنا نهاده شده در کسب و کار یادآور مرام و منش از تجارت خانه های باستانی -- اخلاص و خلاقیت -- و تا حد زیادی بر کار سخت و تعیین یک مرد ساخته شده است ، شارپ در بسیاری از زمینه ها بیشتر ژاپن "سنتی" تولید کننده مدرن الکترونیک. شارپ برون به دنبال ، شرکت بین المللی باقی می ماند ، همانطور که در هر یک از بازارهای خارجی خود را به عنوان به موفقیت کلی به جذب اختصاص یافته است.
شرکت به عنوان یک فلز کوچک با این نسخهها کار در اوزاکا در سال 1912 توسط مخترع (تین کرر) نام (تاکوجی هایاکاوا) تاسیس شد. بعد از سه سال در کسب و کار ، درآمد درآمد متوسط از ابزارها و مشاغل تعمیر ، هایا کاوا مهندسی مداد مکانیکی او به نام "همیشه شارپ". متشکل از سرب گرافیت جمع شدنی در میله فلزی ، همیشه شارپ برنده مداد اختراع ثبت شده در ژاپن و ایالات متحده است. تقاضا برای این دستگاه ساده و با دوام بسیار زیاد بود. به منظور تسهیل در تولید بیشتر ، هایاکاوا اول به تصویب رسید خط مونتاژ و بعد از نقل مکان به یک کارخانه بزرگتر.
کسب و کار است ، و همچنین زندگی خود ، در 1923 سپتامبر 1 خراب شد. در آن روز ، بزرگ Kanto زلزله باعث آتش که نابود کارخانه خود و در زمان زندگی همسر و فرزندانش. تحمل افسردگی شدید ، آن را یک سال قبل از او بود دوباره بازسازی کارخانه است. هایاکاوا فلزی صنعتی آزمایشگاه ، به عنوان شرکت نامیده شد ، تولید از سر گرفته همیشه شارپ مداد ، اما هایاکاوا علاقه مند شد که در ساخت یک محصول جدید : رادیو.
اولین مجموعه رادیو کریستال بود به ژاپن از سوی ایالات متحده در اوایل 1920s وارد شده است. شنوایی یکی برای اولین بار ، هایاکاوا بود متقاعد شد بلافاصله از بالقوه آن است. با درک کمی از رادیو ، و یا حتی برق ، او مجموعه ای از توسعه اول ژاپن در داخل کشور تولید رادیو کریستال. تنها چند ماه قبل ، در سال 1925 -- پس از تنها سه ماه پس از مطالعه و آزمایش ، هایاکاوا در دریافت سیگنال از سرویس رادیو و تلویزیون که در برنامه نویسی مخاطبان بسیار کوچک آغاز کرده بود موفق شد.
رادیو وارد تولید انبوه در مدت کوتاهی پس از آن ، و فروش را به خوبی که تا به حال به امکانات گسترش یافته است. رادیوهای کریستال ، با این حال ، گیرنده های منفعل که دامنه محدود است. احساس کردند که رادیوهای شده ، قادر به تقویت سیگنال ، باید به موضوع توسعه یابد. در حالی که رقبای همچنان به توسعه بهتر مجموعه های کریستال ، هایاکاوا شروع به کار بر روی مدل آث لوله خلاء. هنگامی که شرکت مدل های تجاری ، شارپ ، در سال 1929 معرفی شده ، بصورتی پایدار و محکم شارپ ژاپن به عنوان تولید کننده پیشرو رادیویی تاسیس شد. این شرکت تا حد زیادی در سال های بعد گسترش یافت و نیاز به سازماندهی مجدد خود را به شرکت در سال 1935.
آزمایشگاه ، برای همه موفقیت خود بود ، رهبر در طیف وسیعی از فن آوری نیست ، بلکه فقط در یک بخش محدود از بازار منجر شده است. علاوه بر این ، شرکت بود دولت نیست که سود مالی از حمایت یا این ، در عرصه تلاش ملی مدرن ، یک خارجی بود. این مسئله ممکن است فضل صرفه جویی در آن ، با این حال ، به عنوان دولت حاکم بر آن گروه از امپریالیست های جناح راست در درون نظامی تبدیل شده بود. هر چه عقاید سیاسی خود ، رهبران ژاپن از بزرگترین شرکت های با (میلی تاریستس) همکاری در تلاش خود را برای ایجاد برتری ژاپنی ها در آسیا مجبور شدند. از سوی دیگر بود ، برای اکثر بخش سمت چپ به تنهایی.
در طول جنگ جهانی دوم ، هایاکاوا و شرکت خود را برای تولید دستگاه های نظامی ، و حتی به بازسازی ، به عنوان قوانین صنعتی جدید در نظر گرفته شده به تمرکز ظرفیت صنعتی تصویب شد مجبور شدند. تغییر نام هایاکاوا صنایع برق در سال 1942 ، شرکت برآمده از جنگ آسیب دیده اما نابود نخواهد شد. در حالی که صنایع دیگر شد از زندگی عمومی را برای حمایت خود را از (میلی تاریستس) پاکسازی ، هایاکاوا تا در کسب و کار باقی می ماند مجاز بود. بزرگترین نگرانی های او بودند بازسازی شرکت خود و زنده ماندن رکود اقتصادی پس از جنگ ژاپن.

تا سال 1950 بیش از 80 از رقبای هایاکاوا ورشکسته بودند. اما مقامات هایاکاوا را شخصا تضمین بدهی های این شرکت در زمانی که شرکت دچار افت بسیار مهم در فروش ، و هایاکاوا الکتریک موفق شد برای به دست آوردن همکاری (اندر رایترز) بزرگ تا گسترش عمده برای اولین بار در اقتصاد ژاپن در سال 1952 رخ داده است.
هایاکاوا تلویزیون در نظر گرفته شده ، یک میدان که تا به حال هنوز ثابت تجاری موفق ، منطقه بسیار امیدوار کننده جدید است. شرکت شروع به توسعه از تلویزیون آزمایشی مجموعه در سال 1951 ، حتی قبل از اینکه برنامه های ساخته شده بود برای شروع پخش در ژاپن است. . دو سال بعد ، زمانی که پخش تلویزیونی آغاز شده ، هایاکاوا برق اول خود را معرفی تلویزیون تجاری تحت نام تجاری تعیین "شارپ" به افتخار مداد. زمان بندی خوب هایاکاوا بود ضروری در اجازه دادن به شرکت به ایجاد و حفظ قابل توجهی و سود آور سهم بازار.
شرکت توسعه آغاز شده از تلویزیون رنگی در اواسط 1950s. در سال 1960 ، با ظهور پخش رنگ در ژاپن ، هایاکاوا معرفی یک خط از مجموعه رنگ. این بود که در سال 1962 توسط یک اجاق مایکروویو تجاری دنبال کردند ، و در سال 1964 توسط ماشین حساب - میز بالا. ماشین حساب (کامپ) ، که شبیه به یک ماشین اضافه کردن ، برای اولین بار در جهان به استفاده از ترانزیستور بود. در سال 1966 اجاق مایکروویو دریافت صفحه دوار و (شرنک)ماشین حساب با استفاده از مدارات یکپارچه شده است.
به رسمیت شناخته شده فروش بزرگ بالقوه ایالات متحده ؛ فروش تابعه در سال 1962 تاسیس شده است. این خدمت به منظور تسهیل دوگانه از فروش و رعایت در بازار است. ۱960s, l-. با اواخر 1960s ، شارپ نام تجاری به خوبی تثبیت در شمال امریکا تبدیل شده بود. فروش در ایالات متحده این شرکت با بخش بزرگی از درآمد و افزایش آن ارائه شده است. علاوه بر این ، شرکتهای زیرمجموعه شدند در غرب آلمان در سال 1968 و بریتانیا در سال 1969 تاسیس شده است.
الکتریکی دو پیشرفت مهم در سال 1969 ساخته شده است. در آن سال شرکت معرفی مجتمع سازی در مقیاس خیلی بزرگ ماشین حساب ، دستگاه در حال حاضر به اندازه کتاب جیبی کاهش می یابد. در واقع ، نور کامپیوتر کوچک -- محصول جدید دیگر گالیم آرسنید دیود ساطع نور (چراغ) شد. مانند رادیو و تلویزیون پیش از آنان ، نسخههای بهبود یافته از هر دو ماشین حساب و چراغ سپس در سال آینده معرفی شدند.
بازنشسته از عملیات روز به روز از شرکت او در سال 1970 ، با فرض عنوان رئیس. او به عنوان رئيس جمهور توسط آکیرا Saeki ، مدیر اجرایی سابق جایگزین شد. نظارت سازماندهی مجدد مهم شرکت در نظر گرفته شده برای ایجاد هویت جدید شرکت های بزرگ و متحد کردن محصول تلاش های توسعه ای. در آن سال ، هایاکاوا الکتریک صنایع نیز به تصویب رسید نام جدید آن : شرکت شارپ.
که شاهد فرود آپولو ماه را در حالی که در امریکا ، تصمیم گرفت که تلاش های آینده این شرکت باید در مرکز رشد نیمه هادی ها ، اجزاء الکترونیکی جدیدی است که ماموریت ماه داشته است. او آغاز ساخت مجتمع های عظیم به نام پژوهش و توسعه پیشرفته و برنامه ریزی مرکز. طرح سرمایه گذاری قابل توجهی برای شارپ بود ، چون بودجه آن بود در حال حاضر به طور جدی با ساخت و ساز از نمایشگاه برای نمایشگاه '70تیره و تار. با این وجود ساخت و ساز در مجموعه پژوهش 55 - هکتار در (تنری)، نارا ریاست آغاز شد.
در طول 1970s ، شارپ و موقعیت خود را در کالاهای مصرفی با گسترش خط تولید محصول خود را که شامل یخچال ، واشر ، استریو قابل حمل ، دستگاه های کپی ، میز کامپیوتر ، بالا ، تجهیزات تصویری ، و واکمن نوع هدست تلفیقی. سود تولید کالاهای مصرفی از فروش تا حد زیادی در سرمایه گذاری تسهیلاتi(تنری)، بود. پس از اتمام ، هزینه پژوهش های پیچیده 7500000000 ¥ ، به نمایندگی از حدود 70 درصد سرمایه گذاری های شدید دارد.

شاید مهم ترین این محصول به بیرون آمدن از امکانات پژوهش (تنری)، بسیار بزرگ مجتمع سازی در مقیاس کارخانه سیستم اتوماسیون شد. ساختمان بر ادغام فن آوری های موجود ، خطوط تولید (وی ال اس ای) تولید کنندگان فعال به منظور کاهش عیوب و افزایش بهره وری از طریق استفاده از رباتهای صنعتی و سایر وسایل مکانیکی.
در تلاش برای سر کردن قریب الوقوع حمایت قانون تجارت ، کارخانه جدید شارپ در آن بزرگترین بازارهای خارج از کشور ساخته شده است ، عمدتا ایالات متحده است. تصمیم این شرکت برای ساخت کارخانه در ممفیس ، تنسی در ابتدا مورد انتقاد قرار گرفت.( ار سی ای )وته در ممفیس در سال 1966 بسته شده بود ، علاقه تولید در تایوان. شارپ ادعا می کند که ( ار سی ای ) صرفا از مدیریت نادرست بود رنج می برد و پیش رو با بوته رفت. با فشار دادن آمریکا خود را برای تامین کنندگان قطعات با صفر و نقص ترکیب مفهوم ژاپنی از دخالت کارگر کامل ، بوته ممفیس ثابت بسیار موفق.
رئيس جمهور( ساییکی )بازنشسته در سال 1986 ، ادامه خدمت به شرکت به عنوان مشاور. او توسط (هارو تاسوجی)، "مرد شماره" با سابقه نمونه در مدیریت میانی و فوقانی موفق بود. از طریق آن 18 بخش ، شارپ به حال در طول دوره تصدی (ساییکی )را به طیف وسیعی از محصولات متنوع مصرف کننده. در زمان بازنشستگی خود را ، شارپ اداره آزمایشگاههای تحقیقاتی 12 و 34 کارخانه در 27 کشور و کارکنان آن به طور مساوی بین ژاپن و کشورهای خارجی قرار گرفتند. تدارکات از در حال اجرا واقعا یک شرکت بین المللی در زمان عوارض خود را در درآمد شارپ ، با این حال. عمدتا به دلیل درک قوی در ارزش ین ، درآمد شارپ برای سال سقوط 42 درصد به 20780000000 ¥ ($ 137،500،000). این وجود ، (ساییکی)شرکت خود را برای آینده آماده شدید رشد داشته است.
در حالی که رقبای سونی و ماتسوشیتا گسترش از طریق دستیابی به تعدادی از شرکت های سرگرمی برای تلفن های موبایل مبتنی بر طول 1980s ، شارپ با تمرکز بر تحقیق و توسعه. در لوازم الکترونیکی مصرفی و لوازم خانگی ، شرکت های درگیر در تلاش برای اندازه گیری حرکت (اپ مارکت) ، ارائه محصولات گران تر است ، اما با کیفیت بالاتر ،. با اواخر 1980s ، شارپ تعداد از خلاقیت و نوآوری در خط تولید خود را مانند یک دستگاه پخش ویدئو دیسک قادر به تولید مثل تصاویر سه بعدی ، تلفن بی سیم با 100 - متر متغیر است ، و (زاروس) ، بسیار موفق کامپیوتری سازماندهی شخصی ارائه شده بود ، قادر به خواندن متن دست نوشته های ژاپنی.
بیشترین بارور ، با این حال ، توسعه مستمر شارپ از صفحه نمایش کریستال مایع (ال سی دی) فن آوری بود. در اواسط 1980s ، شارپ رهبر بازار در تکنولوژی ال سی دی ، که آن را به حال (پریید)به تعدادی از تلویزیون های رنگی با کیفیت بالا شد. در سال 1989 ، (تی سوجی) منصوب (ساکاشیتا)، عضو هیئت مدیره و متخصص در طراحی صنعتی ، خود را برای رهبری یک تیم از مهندسین 50 به تکنولوژی ال سی دی خود بیشتر استفاده کنند. سه سال و تعداد بیشماری از جلسه طوفان مغزی بعد ، شارپ پرده برداری ویو کم ، دوباره طراحی دوربین فیلم برداری فیلم که تصویر بر روی صفحه نمایش ال سی دی چهار اینچی ارائه شده تا آن را در حال ضبط شد. اول الکترونیک در ژاپن نشان داده مصرف کنندگان معتبر را نشان می دهد در اوزاکا ، در ویو کم شارپ "مجموعه ای مملو صنعت ،" با توجه به فر شرقی اقتصادی فایل را نقد کنید. ویو کم دوربین به رقابت پرداختند به شدت در برابر سونی پرفروش است. در عرض دو سال ، 1.6 میلیون واحد ViewCam ، در میانگین قیمت ¥ 223،000 ($ 2،275) فروخته شد.
در اوایل 1990s ، دو شرکت به اتمام تحقیقات جدید و مراکز توسعه : ساختمان ماکوهاری در توکیو ، که با تمرکز بر چند رسانه ای ، شبکه و نرم افزار برای سیستم های اطلاعاتی پیشرفته و شارپ آزمایشگاه های آموزشی ویبولیتین اروپا در آکسفورد ، انگلستان ، که متمرکز در زمینه های هوش مصنوعی مانند تکنولوژی ترجمه پان اروپایی و اپتو- الکترونیک. در سال 1992 به تنهایی ، بیش از شرکت 100،000،000،000 ¥ تحقیق و توسعه به سر برد. شارپ نیز غنی شده خود را تلویزیون عملیات تولید در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا ، تایلند و مالزی ، و وارد شده به روابط کلید با شرکت اینتل و شرکت کامپیوتری اپل ، شرکت به طور مشترک فلش تراشه های حافظه و تجهیزات اطلاعات شخصی شوند.
همانطور که جشن سالگرد 60 آن ، تمرکز مداوم شارپ در تحقیق و توسعه بود شروع به پرداخت سوخت توسط موفقیت ویو کم ، زاروس (و همتای آمریکایی خود نیوتن ، که شارپ تولید شده و رایانه اپل در حال توسعه و به بازار عرضه شده) ، شارپ 1993 سود (اوت پیس) کسانی که از رقبای ژاپنی خود ، هر چند فروش آن بودند ، بطور قابل توجهی کوچکتر. در اواسط سال 1994 ، دور شرقی اقتصادی فایل را نقد کنید شارپ اعلام کرد که "بود" آماده است تا به عنوان غصب سونی الکترونیک ساز 1990s به تماشای در و (ماداش اودینگ) آن کالا می تواند تان شدیدا دور نگه داشتن این محصولات می باشد. . با توجه به قوی و مستمر خود را تعهد به پیدا کردن فن آوری های جدید ، شارپ در موقعیت عالی برای انجام درست آن.