Google Pagerank icon
تنها نماينده رسمي فروش اچ پي در ايران
تنها نماينده رسمي فروش اچ پي در ايران

پردیس چاپگر باران وارد کننده محصولات hpدر ایران(سهامی خاص)

پردیس چاپگر باران نمایندگی فروش محصولات hp در ایران. وارد کتتده اصلی محصولات hp :در ایران با گارانتی پردیس.خط ویژه 88322120

خط ویژه: 2120 8832
bazar-hp.com

آماده عقد قرارداد با سازمان ها، موسسات و ارگانهاي دولتي و غيردولتي مي باشيم

bazar-hp.com

appleappleapple

تاریخچه اپل

در سال 1976 دو تا استیو یعنی استیو جابز و استیو وزنیاک که دوستانی قدیمی بودند تصمیم میگیرند که رایانه ای کوچک و جمع و جور را ایجاد کنند به طوری که برای استفاده از آن به فضای زیاد ، برق یک شهر ، و یک ارتش برای محافظت نیاز نباشد . این دو دوست با فروختن ماشین فولکس و ماشین حساب خود اقدام به ساخت اولین رایانه اپل در پارکینگ خانه ی جابز کردند که با استقبال عموم مواجه شد ، رایانه اپل 1 در ظاهر جعبه ای چوبی بیش نبود ! اما تحولی نسبی را ایجاد کرد به ویژه در عرصه رایانه های دسکتاپ *3 . سال بعد رایانه اپل 2 را ساختند که ظاهری شکیل تر از رایانه اپل 1 داشت اما به دلایلی ( یک دلیل قیمت بالا بود ) با استقبال مواجه نشد . از این زمان به بعد شرکت اپل موجودیت یافت و با آرم سیبی گاز زده شده بین عموم ظاهر شد . از آن سال به بعد استیو ها روی پروژه های جدی تری مشغول به کار شدند . حدود سال 1979 رایانه ای را به نام لیزا تولید کردند و روانه بازار کردند اما فروش نرفت و اپل مجبور به جمع اوری آنها شد . در سال 1983 اپل رایانه مکینتاش با سیستم عاملی زیبا و کارا را تولید کرد که مورد توجه کاربران قرار گرفت و فروش انبوهی کرد و به همین دلیل شرکت اپل با توجه به حجم تقاظای بازار آن زمان را بهترین فرصت برای قالب کردن رایانه های لیزای سال 79 به مردم دید ، ولی مردم گول این حقه ی اپل را نخوردند !!! با این حال اپل بهترین انتخاب و درست ترین انتخاب بود . (دوستانی که با سیستم های اپل کار کرده اند ، میدانند که سیستم عامل مکینتاش 1983 را اصلا نمی توان با سیستم عامل های 1986 به بعد مایکروسافت مقایسه کرده !!! ویندوز در مقابل آن سیستم عامل رقمی به حساب نمی آمد و نمی آیند ! ) اما با همه ی این مطالب اشتباه بزرگ اپل انحصار گرایی بود . اشتباهی که منجر به قدرتمند شدن مایکروسافت و ضعف بیش از بیش اپل شد . در سال 1985 آشوبی در اپل ایجاد و استیو جابز ( مغز متفکر اپل ) اپل را ترک کرد و اقدام به تاسیس شرکت نکست کرد که با شکست مواجه شد ( البته محصولات شرکت نکست نیز مانند محصولات اپل در دوران جابز ممتاز بودند اما به دلیل شرایط نا مناسب موفق نشد ) . در این دوره تا زمانی که جابز به اپل باز گشت ( فکر میکنم سال 95-96 بود ) اپل پله پله از جایگاه اصلی خودش سقوط میکرد . تا این که جابز به اپل بازگشت .وی این شرکت را احیا کرد . از اولین اقدامات جابز که به خاطر شرایط حاکم انجام داد ، توافق با مایکرسافت بود ، توافقی که به نوعی باعث خوار شدن اپل شد . اما جابز با ایده ها و طرحهای بدیع خودش جانی تازه به اپل بخشید برای نمونه به محصولا تی که با امدن جابز تولید شدند مراجعه کنید . عرصه برای گسترش سیستم عامل های مک با وجود مایکروسافت غیر ممکن بود اما این سیستم عامل هم چنان طرفداران پرو پا قرص چند سال قبل را داشت ( هر کسی که با رایانه های اپل برای مدت کوتاهی کار کند به مریدان اپل خواهد پیوست ! ) به همین دلیل اپل به دنبال عرصه هایی میگشت تا قدرت خویش را افزایش دهد . اما این راه ها و عر صه ها چی بود ؟

عصر اینترنت زمانی که استیو بازگشت تازه شبکه های رایانه ای گسترش یافته بودند . در سال 98 اینترنت به عنوان یکی از رسانه های مهم شناخته شد و گاها اهمیت آن از اهمیت شبکه های تلویزیونی هم بیشتر میشود . در این سال ها یعنی سال 99 به بعد با گسترش محبوبیت سایت های تبادل موسقی مواجه شدیم . نمونه بارز این حرف میزان استفاده از سایت نپستر است سایتی که با شکایت شرکت ها نسبت به نقص قانون کپی رایت توسط این سایت ، بسته شد و بعد ها دوباره راه اندازی شد اما دیگر مانند گذشته سرویس نمیدهد . د رهمین منوال بازار موسیقی توجه اپل ( بویژه شخص استیو جابز ) را به خود جلب کرد . اپل با تولید دستگاه های پخش موزیک قابل حمل و همچنین با ایجاد سایت iTunes که امکان دانلود موسیقی های مورد نظرتان را در میان بیش از یک میلیون آهنگ با کمترین هزینه به شما میدهد ، بیش از 50 درصد بازار موسیقی را قبضه کرد . به طوری که شرکت های دیگری مانند سونی نیز با مشاهده چنین بازاری ، در تکاپوی نفوذ بیش از بیش به این بازار افتاده اند . ( اخبار مربوط به شرکت سونی از ماه مرداد تا آبان را بررسی کنید ) اپل با تولید دستگاه های پخش موزیک آی پد دل بیشتر عاشقان موسیقی را ربود به گونه ای که بیش از 60 درصد بازار این نوع دستگاه ها را در دست دارد .و در بازار دانلود موسیقی سایت این شرکت در حدود 70 درصد بازار را قبضه کرده است . اپل با معرفی مک مینی و آی پد شافل آرزوی سایر دوستداران خود ، که به دلیل قیمت بالای محصولا ت اپل توانایی استفاده از این محصولات را نداشتند ، برآورده ساخت . آی پد شافل با قیمتی کمتر از 100 دلار و مک مینی با قیمتی کمتر از 550 دلار. !!! این قیمت ها در تاریخچه ای این شرکت حقیقتا بی سابقه است . حال اپل به میان قشر دیگری از جامعه کاربران نفوذ کرد و این یک پیروزی برای اپل است و یک شکست برای مایکروسافت !!! ( چرا ؟ در پست های بعدی خواهم گفت ) اپل حتی در زمان ارایه محصولات نیز کاملا هوشیارانه عمل کرد . یعنی با معرفی دستگاه آی پد خود در کریسمس به طور غیر مستقیم انتخاب اول مردم برای خرید کادو را مشخص کرد : آی پد !!! هیچ آی پدی در فرشگاه ها باقی نماند !!! همه به فروش رفتند . و این یعنی پیروزی شیرین برای اپل که بعد از چندین سال دوباره پله های ترقی را دارد در می نوردد !

اما اهداف اپل از معرفی این محصولات به طور همزمان چیست؟
1 تسلط بیشتر بر بازار موسیقی
2 گسترش سیستم عامل مکینتاش
3 ضربه زدن به رقبا به ویژه مایکروسافت ( از اولین تاثیرات توزیع آی پد شافل می توان به استفاده حدود 9 هزار نفر از کارمندان مایکروسافت آز آن در محیط شرکت اشاره کرد . که این خود منجر به تشویش و نگرانی مدیران ارشد مایکرسافت شده است . برای اطلاعات بیشتر به هفته نامه عصر ارتباط این هفته مراجعه کنید )
4 نفوذ مکینتاش به میان کاربران ، بویژه کاربران پی سی
البته هدف اصلی اپل مطمینا این ها نیست و برای فهمیدن آن باید منتظر ماند تا حرکت بعدی مایکروسافت و اپل انجام شود .شرکت پردیس چاپگر باران وارد کننده محصولات اچ پی در ایران و نمایندگی انحصاری شرکت گلدن ترنج نمایندگی اچ پی در کشور امارات ارائه کننده انواع پرینتراچ پی.اسکنراچ پی.لپ تاپ اچ پی.کارتریج اورجینال اچ پی.همچنین ارائه خدمات وگارارنتی پس از فروش وتعمیرات پرینتر اچ پی و دستگاه کپی و ارائه کننده انواع پرینتر برادر.کارتریج برادر.پرینتر کنان.کارتریج کنان.پرینتر سامسونگ.کارتریج سامسونگ.پرینتر پاناسونیک.کارتریج پاناسونیک.وانواع دستگاه کپی و تونرشارپ.تونرتوشیبا.تونرریکو.تونرزیراکس.وهمچنین ارایه دهنده انواع پیش فاکتور و لیست قیمت برای انواع لوازم اداری و بایگانی و کاغذ آمادگی خود را برای خدمت رسانی به شرکت معظم شما اعلام میدارد.
خط ویژه:88322120
پیک رایگان در سراسر تهران.ارسال کالا به تمام نقاط ایران اسلامی

Hp.panasonic.canon.samsung.brother.xerox.toshiba.sharp.sony.dell.asus.apple. Fax .printer.cartridge.laptop. List Price.

 

 

پردیس چاپگر باران
www.hp.com