پاناسونیکpanasonicتاریخچهمحصولات panasonic

تاریخچه شرکت پاناسونیک

کونوسوکه ماتسوشیتا ، متولد نوامبر 1894 در جنوب اوزاکا، کار حرفه اى خودرا بعنوان کار آموز در فروشگاه "هیباچی" شروع کرد. در 15 ژوئن 1917 شرکت خودرا با نام (کارخانه تولید ابزار برقی ماتسوشیتا) برای تولید لوازمبرقی جانبی تأسیس نمود. طی اولین سالها، شرکت به عرضه لامپ دو چرخه، .اتوی برقی و سپس به تولید رادیو و باتری پرداخت، در سال 1929 کونوسوکه نام شرکت را به(کارخانه تولیدات برقی ماتسوشیتا) تغییرنام داده و فلسفه اصلی مدیریت را با هدف اساسی مدیریت، اصول هفتگانه و مرامنامه شرکت تعریف نمود. در 27 آوریل 1989، کونوسوکه ماتسوشیتا بنیان گذار ماتسوشیتا الکتریک، پس از ایفای نقشی شگرف در دگرگونیهای جهان، درسن 94 سالگی دیده از جهان فروبست.
امروزه گروه شرکتهای ماتسوشیتا از بزرگترین تولید کنندگان محصولات الکترونیک در جهان است که تولیدات آن طیف وسیعیاز قطعات الکترونیکی تا محصولات الکترونیکی خانگی،....تجهیزات اتوماسیون کارخانجات،سیستمهای کامپیوتری و مخابراتی را در برمی گیرد.
بعنوان بخشی از رویکرد جدید ، شرکت ماتسوشیتا ساختار مدیریت خارجی خود را با تأکید بر محلی سازی تجدید سازمان نموده است، شرکت ماتسوشیتا الکتریکایندستریال با مسؤلیت محدود، بمنظور پاسخگویی هرچه سریعترو اساسی به نیازهای بازار شرکت پاناسونیک گلف PGFرا بعنوان اولین شرکت تابعه خود در خاورمیانه تأسیس نمود پی جی اف در تاریخ 8 ژانویه 1996، و متعاقباًمرکز بازاریابی پاناسونیک در خاورمیانه(پی ام ام ) در تاریخ اول آوریل 2001 در دوبی، امارات متحده عربی تأسیس گردیدند - مرکز منطقه ای بازاریابی شرکت ماتسوشیتا الکتریک ایندستریال برای خاورمیانه و کشورهای آفریقایی است.
در خاورمیانه، پاناسونیک در زمره پیشروان محصولات الکترونیکی خانگی، اداری و سیستمهای ارتباطی حرفه ای بشمار می رود.
نام پاناسونیک بانوآوری، کیفیت، عملکرد بهتر، و کاربری آسان مترادف است. باایمان به نیروی خلاقیت و تعهد کارکنان خود در اینجاو سراسر جهان، به آیندهاىروشن و درخشان مبتنی بر تکنولوژی و ایفای نقشی پیشرو در دنیایی پیشرفته برگرفته از سیستمهای دیجیتال نظر دوخته اند.
محصولات خانگی

پاناسونیک :
تلویزیونهای رنگی، دستگاههای پخش دی وی دی، سیستم های سینمای خانگی، دستگاههای ضبطو پخش ویدیو، دوربین هایفیلمبرداری ویدیویی، دوربین هاىفیلمبرداری دیجیتال، لوازم صوتی خانگی ، سیستم هاىپخش اتومبیل، وسایل و تجهیزات برقی

ناسیونال :
یخچالهای خانگی، ماکروفر، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، لوازم آشپزخانه، اتو، کولر گازی تجهیزات تهویهو هواکش.

سیستم های اتوماسیون اداری
پاناسونیک راهکارهای کامل محصولات اداری وحرفه ای ،سیستمهای مخابراتی، مهندسی سیستم، سیستمهای دوربین مدار بسته و تجهیزات صوتی تصویری حرفه ای و و کولر گازی وتجهیزات تهویهو هواکش را به مشتریان خویش عرضه مى نماید.
سیستمهای کامل پردازش اسناد از طریق دستگاههای فتوکپی چند منظوره و فاکس با قابلیت اتصال به اینترنت. سیستمهای کامل مخابراتی مانند )پی بی ایکس) برای منزل و کلیه بخش های تجاری-اداری.سیستمهای کامپیوتری قابل حمل براى استفاده در هواییما و .....بخش های مهندسی سازه ، نفت و شبکه های فروش کالاهادر فروشگاهای زنجیره ای. نمایشگرهای پلاسماPDP برای عرضه و نمایش حرفه ای... در فرودگاهها. هتلها وسیستم سینمای خانگی وسایر مکانهای عمومی/ پروژکتورها و همچنین پانا برد. سیستم های ایمنی تلویزیونی مدار بسته مانندسیستمهای(سی سی تی وی) ، به مؤسسات و شرکتهای مختلف عرضه می گردند.
سیستمهای صوتی تصویری حرفه ای
پاناسونیک در دنیایپیشرفته وپیچیده رسانه های عمومی در مراکز و ایستگاههای رادیو تلویزیونی و صوتی تصویری حرفه ایدنیای پیشررفته امروز ، ازتهیه کنندگان و گردانندگان اصلی محسوب می شود. در سرتاسر جهان، هزارانشبکه رادیو تلویزیونی،استودیوها/سالنهای سینما و آمفی تاترسیستمهای پاناسونیک را برگزیده اند.
با شناخت مسؤلیت خود بعنوان یک صنعتگر، از راه انجام فعالیت های حرفه ای تجاری، خودرا وقف پیشرفت و توسعه جامعه و رفاه مردم خواهیم کرد، و بدینوسیله کیفیت زندگی را در سراسر دنیا و برای جهانیان بهبودخواهیم داد".
هدف اساسی مدیریت ماتسوشیتا که در سال 1929 توسط کونوسوکه ماتسوشیتا، بنیان گذار شرکت تدوین گردید.
شرکت ماتسوشیتا الکتریک ایندستریال با مسؤلیت محدود، از پیشروان جهانی در عرصه تولید محصولات برقی و الکترونیک برای کاربردهای خانگی، تجاری و صنعتی به شمار میرود. با فروش کل 61.68 میلیارد دلار در سال مالی منتهی به مارس 2003، گروه ماتسوشیتا شبکه ای جهانی متشکل از بیش از 384 شرکت و 288,324 نفر کارکنان است که افزون بر 15,000 محصول را با مارکهای ناسیونال، پاناسونیک، وتکنیکس تولید و عرضه می نماید. این شرکت که اداره مرکزی آن در اوزاکا ژاپن واقع است در سال مالی منتهی به 31 مارس 2003 مبلغ 61.68 میلیارد دلار فروش کل گروه را ثبت نموده است